İstehlakçıların dayanıqlı və keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təchiz olunması Səhmdar Cəmiyyətin əsas hədəflərindən biridir. Bu məqsədlə Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən mütəmadi tədbirlər həyata keçirilir.
Alınmış elektrik enerjisinin dəyərinin ödənilməsi, paylayıcı şəbəkənin saxlanılması, istismar xərclərinin, əmək haqlarının vaxtında ödənilməsi məqsədilə, istehlakçılar tərəfindən istifadə etdikləri elektrik enerjisinin dəyərinin vaxtında ödənilməsi vacib əhəmiyyət kəsb edir. Bu istiqamətdə ödəniş zamanı baş verən gecikmələr paylayıcı şəbəkənin işinə ciddi mənfi təsir göstərə bilir.
Bununla əlaqədar olaraq, Səhmdar Cəmiyyətin əməkdaşları tərəfindən mütəmadi olaraq abonentlərin elektrik enerjisindən qənaətlə istifadəsinə, onun dəyərinin vaxtında ödənilməsi üçün təşviqat işləri aparmaqla, maarifləndirici tədbirlər həyata keçirilir. Belə ki, vaxtında ödənilməyən enerjii haqlarının gələcəkdə həm enerjitəchizatı müəssəsinə həmdə abonentlərə mənfi təsirləri olur.
Həmçinin abonentlərə təqdim edilən bildiriş xəbərdarlıqlarda istifadə edilən elektrik enerjisinin dəyərinin ödənilməsi diqqətə çatdırılmaqla, tərəfimizdən bu işlərin müasir tələblərə cavab verən təşkili məqsədilə “Elektroenergetika haqqında” qanunun və “Elektrik Enerjisindən İstifadə Qaydaları”nın tələblərinə əsasən müvafiq tədbirlər görülür.
Yeni müasir sayğaclar vasitəsilə yaranmış debitor borcların ödənilməsi üçün abonentlərə daha rahat imkanlar yaradılaraq vətəndaş məmnunluğu təmin olunmuşdur.
- İstehlakçıya elektrik enerjisinin verilməsi hansı hallarda və kim tərəfindən dayandırıla bilər? 11 Fevral 2025
- Biləcəri Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsinin (ETSİ) Binəqədi kənd ərazsində yenidənqurma və təmir işləri ilə əlaqədar elektrik xətləri sifarişə əsasən açılacaq. 16 Yanvar 2025
- Elektrik enerjisinə qənaət etmək günümüzün aktual tələblərindən biridir 18 Mart 2025
- Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 18-də “Azərişıq” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (ASC) Ağdam Regional Rəqəmsal İdarəetmə Mərkəzi və Təlim-Tədris Kompleksinin açılışında iştirak edib. 18 Fevral 2025
- “Azərişıq” ASC elektrik enerjisi itkilərinin azaldılması istiqamətində yenidənqurma işlərini davam etdirir 03 Fevral 2025